Wanda Nowicka naszą „dwójką” w Warszawie

2
fot. Katarzyna Werczyńska

„Cieszę się, że znów jesteśmy razem, po kilku miesiącach działania trochę obok, że będziemy teraz razem walczyli o to wszystko, w co wierzymy w życiu społecznym i politycznym. Chcę ci Wando bardzo podziękować za tą decyzję, bo to jest decyzja nastawiona nie tyle na zdobycie własnego mandatu, co wsparcie wartości, które od zawsze ci były bliskie w polityce” -  tak Janusz Palikot powitał Wandę Nowicką na listach koalicji wyborczej Europa Plus Twój Ruch - zajmie ona drugie miejsce w Warszawie.

 

 

Dlaczego Wanda Nowicka zdecydowała się kandydować? Oto 3 główne powody:

1) „Od zawsze jednym z moich głównych celów było zwiększenie politycznego zaangażowania kobiet. Kiedy jeszcze byłam w Ruchu Palikota, udało mi się wywalczyć suwak i parytet – konsekwencją tych działań jest to, żeby z tego skorzystać”, tłumaczyła. Już sama obecność kobiet na listach to ogromna zmiana świadomościowa i prawna.
2) jest to nie tylko decyzja indywidualna, ale i środowiskowa, skonsultowana ze stowarzyszeniem „Równość i Nowoczesność” oraz Kongresem Kobiet.  Członkinie zdecydowały: jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!
3) Europa Plus Twój Ruch jest bardzo dobrą inicjatywą dla społeczeństwa.  Wanda Nowicka podkreśliła:  „wierzymy, że Europa wymaga zmian, mamy wizję. Dzięki temu, że jesteśmy tacy różni, możemy wspólnie wykuwać najlepsze rozwiązanie dla Europy.”

Nasza kandydatka podczas pracy w Parlamencie Europejskim chciałaby skupić się na dziedzinach takich jak:  polityka zagraniczna, bezrobocie  (zwłaszcza wśród młodych)  czy też próba znalezienia rozwiązania palącego ostatnio problemu imigracji, którego skutki dotykają np. Polaków mieszkających  w Wielkiej Brytanii.

„Reprezentacja kobiet na naszych listach to prawdziwy dream team: Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka, prof. Kowalska, Dorota Gardias, Marta Niewczas, Wanda Nowicka czy prof. Grabowska i wiele, wiele innych wspaniałych kobiet, które znalazły się na naszych listach, to jest prawdziwy przełom. Większość tych kobiet - a może nawet wszystkie -  które nie dostaną się do PE, będą w wyborach do samorządu i parlamentu krajowego dalej promowały te postawy czy te powody, dla których są w tej koalicji”, powiedział lider Twojego Ruchu.

Wanda Nowicka jest ostatnią prezentowaną  indywidualnie kandydatką Europy Plus Twojego Ruchu. W ten weekend we wszystkich 13 okręgach wyborczych odbędą się konwencje, podczas których przedstawimy już pełne listy naszej koalicji do Parlamentu Europejskiego.

A potem… ruszamy z kampanią!

5 marca rozpoczynamy taką kampanię, jakiej jeszcze w Polsce nie było:
Najpierw w ciągu 10 dni nasi kandydaci objadą 320 powiatów.
Potem, między 24 marca a 15 kwietnia, przeprowadzą  2300 spotkań na poziomie gmin.

Szykuje się intensywna kampania, będziemy cały czas blisko ludzi, wśród ludzi -  bardzo możliwe, że już niedługo gdzieś się zobaczymy! ;)

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konferencji:

Dział Tematyczny