Robert Biedroń wystartuje w wyborach o urząd prezydenta Słupska

Robert Biedroń wystartuje w wyborach o urząd prezydenta Słupska
Robert Biedroń podjął decyzję o wystartowaniu w najbliższych wyborach samorządowych. Będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Słupska z ramienia KWW Roberta Biedronia „Nareszcie zmiana”.
 -
Pomorski poseł Twojego Ruchu nie ukrywa, że zależy mu na pozbawieniu władzy obecnego prezydenta, który poprzez uwikłanie w układy polityczne i brak wizji doprowadził Słupsk do fatalnego stanu.
 -
Poseł Biedroń największe szanse dla miasta widzi w rozwoju sektora energetyki odnawialnej oraz współpracy z Ustką. Jak podkreślił, Słupsk znajduje się na szarym końcu, jeśli chodzi o pozyskiwanie środków unijnych na rozwój czy nakłady na infrastrukturę. Poza tym parlamentarzysta Twojego Ruchu chciałby, aby lokalna społeczność stała się bardziej obywatelska i miała wpływ na decyzje podejmowane w ich miejscowości.
 -
Największymi atutami Roberta Biedronia będą świeże spojrzenie na sprawy miasta, nie uwikłanie w lokalne układy, a także rozległe znajomości w obszarze polityki i organizacji pozarządowych. Jak przyznaje sam kandydat, jego inicjatywa ubiegania się o fotel prezydenta jest przyjmowana ciepło przez mieszkańców Słupska.
 -