Apel do Ewy Kopacz ws. ratyfikacji Konwencji antyprzemocowej

Apel do Ewy Kopacz ws. ratyfikacji Konwencji antyprzemocowej

Twój Ruch tym razem nie złożył autorskiego projektu ustawy, ale domaga się wprowadzenia w życie gotowego dokumentu. Dokumentu, który ma pomóc ogromnej liczbie kobiet w ochronie przed przemocą – fizyczną, psychiczną czy ekonomiczną. Domagamy się od Ewy Kopacz, aby Polska ratyfikowała tzw. konwencję antyprzemocową.

Problem zwłoki z podpisaniem Konwencji był poruszany przez nas wielokrotnie, ale Ewa Kopacz, jeszcze jako marszałkini Sejmu, przesuwała datę głosowania o kolejne posiedzenia. Jednak dane, które przedstawił 3 dni temu Dziennik Gazeta Prawna pokazują, że nie można dłużej zwlekać z ratyfikacją. W I półroczu 2014 r. policja wykryła aż o 42 proc. więcej przypadków przemocy domowej, niż w analogicznym okresie rok temu. Wzrosła również liczba założonych tzw. niebieskich kart – ponad 39 tys. w porównaniu z 28 tys. w ubiegłym roku. Podpisanie Konwencji da nam dodatkowe narzędzia, niezbędne do walki z problemem przemocy.

Ratyfikacji domagają się również działaczki Twojego Ruchu, które na dzisiejsze spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim założyły koszulki z napisem „TAK dla Konwencji przeciw przemocy!”.