B.Nowacka: Nie zgadzamy się na granie teczkami

B.Nowacka: Nie zgadzamy się na granie teczkami

Gościem Konrada Piaseckiego w RMF RM była współprzewodnicząca Twojego Ruchu, Barbara Nowacka. Tematem programu Kontrwywiwad RMF FM były między innymi:​ sobotnia demonstracja KOD [Komitetu Obrony Demokracji – przyp. red.], kwestia akt TW Bolka odnalezionych w domu wdowy po gen. Kiszczaku, a także nowa inicjatywa ponadpartyjna na lewicy „Inicjatywa Polska”.

Najważniejsze wypowiedzi:

– Nie zgadzamy się na granie teczkami, na wieczną lustrację i na taką wielką niechęć i plucie błotem na symbol, który oceni historia.

– Dla mnie dużo gorsze były strony w jego historii, kiedy już został prezydentem i to, co wtedy robił. Natomiast nadal jest tym człowiekiem, który był liderem „Solidarności”, za zgodą wszystkich. I nie zgadzam się na obrzucanie teczkami.

– Ja jestem zwolennikiem tego, żeby te teczki otworzyć i skończyć raz na zawsze urządzanie polskiej polityki pod teczki.

– My wiemy, jak wiele rzeczy nas różni. Różni nas i ocena ostatnich 25 lat, i ocena ostatnich 8 lat rządów Platformy, ale są sprawy dużo ważniejsze. To jest konstytucja, to jest demokracja, to są prawa i wolności obywatelskie.

– Uważam, że przede wszystkim to, co kogokolwiek powinno połączyć, to jest dobra podstawa programowa, alternatywa dla programu PiS-u. Bo co by nie mówić o PiS – oni mają program. On być może jest nierealistyczny, ale jest na swój sposób spójny i to daje im dosyć dużą siłę.

Całość programu dostępna jest: tutaj